№4 "Дзвіночок"

Консультації

Консультація  «Діти на карантині: 10 ідей, чим зайняти дитину вдома»

Консультація  «Чим зайнятися з дітьми під час карантину: топ 5 веселих розваг»

Консультація  «Як організувати дозвілля дитини під час карантину»

Десять правил для батьків

Дистанційна освіта для дошкільнят

Гра для дітей  «Голубочки» (дітям повторити на ліву і праву руку)

Цікаві рухливі ігри в домашніх умовах

Розиток уяви, знання кольорів і дрібної моторики

Десять правил для батьків

Загадки про геометричні фігури

Математична гра "Знайди предмет за формою"

Орієнтування в часі

Дидактична гра "Види транспорту"

Гімнастика для очей "Автобус"

Вивчення вірша за допомогою методу мнемотехніки

Вивчення вірша про квіточку за допомогою малювання

Пори року

Весняний букет (малювання квітів нетрадиційним методом)

Малюємо губкою

Українська народна казка "Коза-дереза"

Фізхвилинка "Подивись на небо"

Моя сім`я

ПСИХОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОЗВИТКУ  ТРЬОХ - ЧОТИРЬОХ РОКІВ

Розвиток свідомості і виділення (виокремлення) образу «Я» стимулюють розвиток особистості й індивідуальності. Малюк починає чітко усвідомлювати, хто він і який він. Внутрішній світ дитини наповнюється суперечностями: вона прагне самостійності і в той же час не може впоратися із завданням без допомоги дорослого, дитина любить рідних, вони для неї дуже значущі, але вона сердиться на них через обмеження її свободи.

До оточуючих у дитини формується власна внутрішня позиція, яка характеризується усвідомленням своєї пооведінки та інтересом до світу дорослих. Агресивність і невтомність малюків у цьому віці виявляється в постійній готовності до діяльності. Дитина вже вміє пишатися своїми успіхами й критично оцінювати результати своєї праці. У неї формується здатність до цілепокладання: чіткіше уявити результат, порівняти його зі зразком, визначити відмінність.

У цьому віці дитина вміє сприймати предмет, не обстежуючи його. Таке сприйняття предмета додає дитині здатності повніше відображати навколишню дійсність.  На базі наочно-дієвого мислення до чотирьох років у дитини має сформуватися наочно-образне мислення. Іншими словами, відбувається поступове перенесення дій дитини з конкретного предмета на всі інші.  Як і в ранньому віці, в три-чотири роки у дитини переважає відтворююча уява, тобто дитина здатна лише відтворювати образи, запозичені з казок і розповідей дорослих. Великого значення в розвитку уяви дитини набувають досвід і знання дитини, її кругозір. Для дітей цього віку характерне змішування елементів, змішування реального і казкового. Фантастичні образи, що виникають у малюка, емоційно насичені і реальні для нього.

Пам’ять дошкільника трьох-чотирьох років мимовільна, характеризується образністю. Його діяльності більш притаманне пізнавання, ніж запам’ятовування. Добре запам’ятовується тільки те, що було безпосередньо пов’язане з його діяльністю, було цікавим і емоційно забарвленим. Все, що запам’яталося, зберігається надовго.

Дитина не здатна тривалий час утримувати свою увагу на якомусь одному предметі, вона швидко переключається з однієї діяльності на іншу. В емоційній сфері – ті ж тенденції, що й на попередньому етапі. Характерні різкі перепади настрою. Емоційний стан дитини залежить від фізичного комфорту. Тому характеристики, які дитина дає іншим людям, дуже суб’єктивні. Проте емоційно здоровому дошкільнику властивий оптимізм.

У три-чотири роки діти починають засвоювати правила взаємостосунків в групі однолітків, а потім паралельно ще й контролюються дорослими.

ЗАВДАННЯ  ВИХОВАННЯ ТА НАВЧАННЯ ДІТЕЙ ВІД 3 ДО  4 РОКІВ

- Продовжувати зміцнювати і охороняти здоров'я дітей, створювати умови для систематичного загартовування організму, формування та вдосконалення основних видів рухів. Постійно здійснювати контроль над виробленням правильної постави.

- Удосконалювати культурно-гігієнічні навички, просторове орієнтування.

- Заохочувати участь дітей у спільних іграх і фізичних вправах.

- Сприяти формуванню позитивних емоцій, активної рухової діяльності.

- Виховувати інтерес до життя і діяльності дорослих і однолітків, до явищ природи.

- Формувати вміння зосереджувати увагу на предметах і явищах предметно-просторового розвиваючого середовища.

- Розвивати здатність встановлювати найпростіші зв'язки між предметами і явищами, вчити найпростішим узагальнень.

- Продовжувати розвивати мову дітей: збагачувати словник, формувати вміння будувати речення; добиватися правильного і чіткого вимовлення слів.

- Виховувати вміння слухати художні твори, стежити за розвитком дії у казці, оповіданні; допомагати дітям запам'ятовувати, і за допомогою дорослого читати короткі вірші, потішки.

- Формувати елементарні математичні уявлення.

- Вчити знаходити в навколишньому оточенні один і багато однорідних предметів, порівнювати групи предметів, визначати, які предметів «більше - менше», «стільки - скільки». - Продовжувати виховувати у дітей бажання брати участь у трудовій діяльності. Формувати позитивне ставлення до праці дорослих.

- Виховувати бажання брати участь в посильній праці, вміння долати невеликі труднощі. Закріплювати навички організованого поведінки в дитячому саду, будинку, на вулиці.

- Продовжувати формувати елементарні уявлення про те, що добре і що погано.

- Створювати умови для формування доброзичливості, доброти, дружелюбності. Розвивати естетичні почуття дітей, художнє сприйняття, викликати емоційний відгук на літературні та музичні твори, красу навколишнього світу, твори мистецтва.

- Вчити передавати в малюнку, ліпленні, аплікації нескладні образи предметів і явищ дійсності.

- Розвивати музичний слух дітей, привчати слухати пісні, музичні твори, помічати зміни у звучанні музики.

- Вчити дітей виразного співу і ритмічним рухам під музику.

- Розвивати інтерес до різних видів ігор. Допомагати дітям об'єднуватися для гри в групи по 2-3 людини на основі особистих симпатій. Привчати дотримуватися в ході гри елементарні правила.