Збій режиму сну призводить до проблем у поведінці дітей

23 жовт. 2013
Порушення режиму сну погано позначається на поведінці та розвитку мозку в дітей. Про це заявили медики з Університетського коледжу Лондона (Велика Британія). У ході дослідження вони вивчили дані про режим сну більше 10 тисяч дітей у віці 3,5 і 7 років, а також поспілкувалися з батьками на тему проблем з поведінкою у їхніх нащадків. Виявилося, що найчастіше режим сну не дотримувався у дітей трирічного віку, а до семи років він вирівнювався. Діти з порушеним режимом часто мали знижений соціальний статус.

На думку медиків, нерегулярний час відходу до сну призводить до збою циркадных ритмів дитини й загрожує недосипом, що, у свою чергу, порушує розвиток мозку маляти.

Крім того, через недотримання режиму сну в дитини можуть спостерігатися гіперактивність, погана здатність до навчання і емоційна нестійкість. Поправити ситуацію можна, якщо батьки будуть стежити за тим, щоб дитина лягала спати вчасно, відзначають автори дослідження.