Виховуємо громадянина

Якщо не прилучати малюків до громадянських цінностей нині, коли вони особливо сприйнятливі до соціально-педагогічних впливів, ризикуємо втрати­ти не одне покоління для своєї країни.

Важливим аспектом громадянського виховання дітей має бути ознайомлення з правами людини й дитини, їхніми обов'язками та найголовнішим пра­вом, яке визначає місце людини в державі, — пра­вом на громадянство.

Аспекти громадянського виховання дошкільнят

♦           Права і свободи людини й дитини; повага до людини, її гідності.

♦           Громадянство, громадянин, держава.

♦         Обов'язки людини перед державою, іншими людьми. Повага до держави.

♦         Закони держави, право, законослухняність.

♦         Свобода і відповідальність за власні вчинки, дії.

♦          Рівність. Справедливість.

♦         Патріотизм — знання про історію та сьогоден­ня своєї Батьківщини, відданість їй, що про­являється у ставленні — почуттях любові, гор­дості, причетності до її історії, культури, мови, традицій, звичаїв, сучасного життя, суспільних подій — та активній позиції, діях на благо рідної країни.

♦         Гуманність. Толерантність. Доброзичливе став­лення до людей інших національностей.

«Дошкільне виховання» 2015, №4