Соціальний захист

Робота дитячого садка з вихованцями  пільгових категорій

У своїй діяльності педколектив керується Конституцією і законами України, Указами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти і виховання дітей; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки і пожежної безпеки, а також Статутом дошкільного закладу (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями завідувача), дотримується положень Конвенції про права дитини та нормативних документів з охорони дитинства.
Для набуття офіційного статусу «дитина пільгової категорії» надається пакет документів, а саме:
-       ксерокопії свідоцтва про народження дитини,
-       ідентифікаційний код дитини та батьків, їх паспортні дані
-       довідка, яка підтверджує соціальний статус дитини,
-       довідку з ЖЕКу про склад сім"ї
Дані дитини заносяться до бази даних дітей пільгового контингенту, а документи зберігатимуться в "Соціальному паспорті" дитини, а також надаються до районного управління освіти.
Педколектив дошкільного закладу на чолі з відповідальним за роботу з дітьми пільгових категорій:
забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей в системі освіти, сприяє взаємодії дитячого садка, сім'ї, служби у справах дітей, центру соціальних служб, кримінальної міліції ті інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування неурядових та громадських організацій - з метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.
З метою соціального захисту дітей пільгових категорій проводяться заходи:
забезпечується участь дітей пільгових категорій у заходах, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей, Міжнародному Дню інваліда, новорічним святам тощо.
психологом проводится робота серед дітей пільгового контингенту з метою створення умов для всебічного розвитку дітей.
забезпечено соціально-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищених категорій дітей (обстеження умов проживання і виховання дітей)
педколектив сприяє проходженню медичних оглядів дітей пільгових категорій під час планових оглядів дітей медичними працівниками відповідних медичних установ.

З даними дітьми, їх батьками, вихователями та адміністрацією закладу проводиться соціально-педагогічний патронаж:
- налагодження зв’язків та співпраця зі службами у справах дітей та опікунської ради;
- збір інформації на дітей пільгового контингенту та подання в різні соціальні установи: в районне управління освіти, службу в справах дітей, опікунську раду;
- консультування вихователів, батьків та осіб, які їх замінюють, з питань соціального захисту різних пільгових категорій;
- збір, оформлення та постанова дітей на облік дітей пільгового контингенту;
- обстеження матеріально-побутових умов проживання; складання актів обстеження;
- посередництво у наданні гуманітарної та матеріальної допомоги;
- співбесіда з опікунами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- підготовка та супровід дітей пільгового контингенту на міські свята, організовані для даного контингенту;
- консультування батьків, вихователів з питань організації оздоровлення вищезазначених дітей;
- створення та щомісячне оновлення «Банку даних дітей пільгових категорій»;
- ознайомлення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та їх батьків/опікунів з пільгами, передбаченими законодавством України;
- соціально-педагогічний супровід дітей пільгового контингенту та членів їх родин;
- збір інформації про інвалідів та хворих дітей, які відвідують наш заклад та ін.
Батькам та опікунам надається соціально-правова просвіта. Проводиться контроль за організацією в позаурочний час дозвілля дітей пільгового контингенту.

Для встановлення соціального статусу дитини батькам, або особам,

що їх замінюють, необхідно надати наступні документи:

·        для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

-         ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

-         ідентифікаційний код дитини та опікуна;

-         ксерокопія паспорта опікуна (1, 2, 11 стор.);

-         свідоцтво про смерть батьків;

-         рішення райвиконкому (суду) про призначення опіки

про закріплення житла

про закріплення майна

-         рішення суду про позбавлення батьківських прав.

·        для дітей-напівсиріт:

-         ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

-         свідоцтво про смерть одного з батьків.

·        для дітей, зареєстрованих згідно ст.135 Сімейного Кодексу України:

-         ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

-         довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.

·        для дітей, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС:

-         ідентифікаційний код дитини;

-         посвідчення, що підтверджує статус постраждалого від ЧАЕС;

-         посвідчення та паспорт того з батьків, хто має статус (1, 2, 11 стор.);

-         довідка з ЖЕКу про склад сім'ї;

-         довідка з управління соцзахисту про отримання матеріальної допомоги.

·        для дітей-інвалідів:

-         ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

-         посвідчення, що підтверджує статус дитини-інваліда;

·        для дітей з багатодітних родин:

-         ксерокопії свідоцтва про народження дитини;

-         довідка з ЖЕКу про склад сім'ї.

Для дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей батьків постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС харчування в закладі БЕЗОПЛАТНЕ. Для дітей з багатодітних родин розмір оплати становить 50% (наказ МОН від 21.11.2002 №667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладів

Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року №226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей - сиріт, позбаслених батьківського піклування"