Попередження ДТП та дитячого травматизму

Шановні батьки! Швидке збільшення інтенсивності руху висуває серйозне завдання — забезпечення безпеки руху пішоходів.

У попередженні дорожньо-транспортного травматизму роль відіграє робота дорослих з роз'яснення дошкільникам дорожнього руху і прищеплення навичок дисциплінованості на і дорогах. Щоб не допустити лиха на дорозі, вам необхідно:

— не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правил дорожнього руху;

— не чіплятися на підніжку транспорту і не стрибати на ходу, своїм прикладом не заохотити дітей;

— вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора, користуватись підземним переходом;

— на власному прикладі вчити користуватись нерегульованим пішохідним переходом;

— при перетині вулиці нерегульованим пішохідним переходом радитидітям йти в загальній масі пішоходів, бо дитина сама ще не завжди здатна оцінити дорожню ситуацію;

— не дозволяти дітям з'являтися зненацька перед транспортними засобами;

— вчити дітей правильно обходити транспорт на зупинках (трамвай — спереду, тролейбус, автомобіль та автобус — позаду);

— не дозволяти дітям самостійно користуватися громадським транспортом;

— не допускати ігор дітей на проїжджій частині дороги.

— не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї.

Сподіваємося, що ви прислухаєтесь до наших порад!

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ НА ВУЛИЦІ ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДТП

1. Ніколи не переходь дорогу на червоне світло, навіть, коли поблизу немає машин, краще переходити дорогу в спеціальних місцях для переходу – так безпечніше.

2. Обходь стороною виїзди з гаражів, з автостоянок та інших подібних місць: автомобіль може виїхати заднім ходом і водій тебе не побачить.

3.Якщо тобі треба перейти дорогу, а в тому місці нема світлофора, то уважно подивися в обидві сторони, щоб впевнитися, що поблизу немає машин, а тільки потім переходь.

4.Якщо тобі страшнувато переходити вулицю самому, попроси кого-небудь з дорослих тебе перевести або навіть дочекайся, поки дорослий буде переходити дорогу, і йди разом з ним.

5.Будь особливо обережним при переході вулиці, коли в очі світить сонце. Яскраве сонячне світло сліпить очі, і ти можеш не побачити машини, яка наближається. Якщо на тобі немає шапочки з козирком, заслони очі рукою чи книжкою.

6.Не вискакуй на мостову за м'ячем чи іншою іграшкою – ти ризикуєш не побачити машини і попасти під неї.

7.Якщо на перехресті чергує регулювальник, слухайся його вказівок.

8. Не катайся на велосипеді по проїзній частині вулиці, де ходять автомобілі і вантажівки.